Seria podręczników do matematyki

Odkąd matematyka stała się ponownie przedmiotem obowiązkowym na maturze, w szkołach kładzie się spory nacisk na nauczanie tego przedmiotu. Nie bez powodu, bez podstawowych umiejętności matematycznych życie we współczesnym świecie byłoby trudne. Ważne jest jednak takie dostosowanie programu, aby uczył wiedzy przydatnej w życiu codziennym, nie zaś oderwanej od rzeczywistości. Może się to udać dzięki coraz lepszym podręcznikom oraz zrozumieniu i zaangażowaniu nauczycieli.

Dobre podręczniki do liceum i technikum

Jak powinny wyglądać książki do nauki matematyki, by nawet uczniowie mający problem z tym przedmiotem chętnie po nie sięgali? W wieku licealnym młodzieży nie zachęci raczej oprawa graficzna, choć z pewnością powinna być ona czytelna i przystępna. Ważne jest zainteresowanie ucznia tematyką zadań, która jest im bliska. Wzbudzenie ciekawości prowadzi do chęci samodzielnego szukania odpowiedzi na pytania, a o to przecież chodzi w rozwiązywaniu zadań. Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy jest przykładem podręcznika, który kontynuując udaną serię ze szkoły podstawowej, jest lubiany przez nauczycieli i uczniów. Co o tym decyduje? To przede wszystkim:
  • dobrze znany czytelny układ,
  • logiczne ułożenie treści,
  • pełna korespondencja z zeszytem ćwiczeń,
  • dodatkowo dostęp do materiałów multimedialnych.
Te aspekty czynią naukę z Matematyką z plusem bardziej przystępną i atrakcyjną.

Praktyczne zadania i testy sprawdzające umiejętności

Dzięki starannie przygotowanemu zestawowi dla ucznia i nauczyciela, jakie oferuje wydawnictwo GWO w serii "Matematyka z plusem" nie trudno o zainteresowanie młodzieży praktyczną wiedzą matematyczną. Zadania maturalne na poziomie podstawowym w dużej mierze bazują na pewnych schematach, umiejętności zastosowania analogii. Można wdrożyć w życie wiele z nich, pokazując, gdzie w życiu codziennym będą pomocne. To sprawi, że nauka matematyki zyskuje uzasadnienie inne niż tylko zdanie matury czy zdobycie oceny klasyfikującej.